Hakkımızda

Hakkımızda

 

    REMİ KİMYA LTD. ŞTİ. İskenderun’da 2004 yılında “Re-Mi Bağlayıcı ve İzolasyon San” adı altında şahıs firması olarak iş hayatına başlamış, 2009 yılında ise “REMİ KİMYA SAN.TİC.LTD.ŞTİ” olarak unvan değiştirmiştir.

     Kadrolarının, 12 yıllık bir birikimle çok iyi tanıdığı, ihtiyaçlarını iyi bildiği mermer sektörüne REMİ mermer yapıştırıcıları ile DO-FIX evye tutkalını arzederek işe başladı.

     Kısa bir süre sonra ,binalardaki ciddi nem problemlerinden esinlenerek,REMI ISO-SOL yalıtım malzemesi ve REMI ISO-FA yalıtım macunu ile inşaat sektörüne girdi.

     Denizcilik sektöründe tekne bakım ve izolasyon malzemesi olarak kullanılan,REMI ISO-MARIN macun üstü sızdırmazlık malzemesi ve REMI ISO-LA tekne macununu 2007 yılında ürün gamına katılmıştır. 2008 yılından bu yana, otomotiv sektoründe filtre imalatçılarına, makroplast muadili REMI FA filtre tutkalı ve raynesol muadili REMI FT fırın tutkalı ile hizmet vermektedir. 

     - 2010 yılında su bazlı REMI ISO-SI su-nem izolasyon malzemesi,

     - 2011 yılında METABOND ray tutkalı,

     - 2012 yılında REMI CON-FIX beton tutkalı,

     - 2013 yılında da mermer sektöründe blok sarma için kullanılan PRODO-88 polyester jel ve PRODO epoksi blok jeli,   

     - 2017 yılında, en çok Engelli Yürüme Yolları (hissedilebilir yüzey) işlemlerinde kullanılan REPLA  plastik tutkalı,

     - 2018' de denizcilik sektöründe kullanılmakta olan epoksi esaslı tekne armuz dolgu ve yoklama macunları, epoksi astar, emprenye ve "Akmayan  Filtre Tutkalı FT-NF ürün gamına eklenmeiştir.

     Özel taleplere de Ar-Ge çalışmaları ile cevap verme gayreti, müşterilerimiz nezdinde fırmamızın ayrıcalıklarındandır.

  Dolaylı veya doğrudan satış yaptığı Suriye, Irak, Ürdün, Azerbaycan ve Türkmenistan’dan oluşan listeye başka ülkeleri katmak, firmamızın kısa vadeli hedefleri arasındadır.